1. Lietuvos Respublikos pilietis, sulaukęs 18 metų, ar nuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas, gaunantis nuolatines, oficialias pajamas ir dirbantis vienoje įmonėje ilgiau kaip 6 mėnesius.
 2. Savarankiškai dirbantis (su verslo liudijimu, individualia veikla, mažoji bendrija 2m.) arba perėjęs iš vienos darbovietės į kitą be pertraukos ir be bandomojo laikotarpio. Gaunamos pajamos vertinamos skaičiuojant kredito grąžinimo išlaidų ir grynųjų pajamų santykį. Jis turėtų būti didesnis nei 0,4 koeficiento ( 40 proc. nuo tvarių pajamų). Vienam šeimos nariui pragyvenimui turi likti apie 500 Eur. Pvz. Jūsų 2 asmenų šeimos mėnesio pajamos yra 2000 Eur  atskaičius mokesčius, tai bankas leis skirti paskolai apie 800 Eur  per mėnesį (tai būtų apie 145 000 Eur dydžio kreditas). Jeigu turite kitų finansinių įsipareigojimų (lizingas, vartojamoji paskola, alimentai ir t.t.) santykis atitinkamai mažės. 
 3. Individualių įmonių savininkai (dirbantys pagal individualią veiklą, verslo liudijimą). Jų pajamos vertinamos pagal pateiktas pajamų deklaracijas ir pajamų žurnalus.

Kiekvienas bankas taiko savas taisykles kredito laikotarpiui. Pagal atsakingo skolinimosi taisykles maksimalus būsto kredito laikotarpis gali būti iki 30 metų, bet neilgesniam laikotarpiui nei žmogui sukaks 65 metai. Kuo trumpesnis laikotarpis, tuo didesnę mėnesio įmoka reikia mokėti.
Pvz. 35 metų asmuo, norintis gauti 100 000 Eur paskolą, viename banke gali ją gauti, kadangi gaunamos pajamos atitinka banko reikalavimus, o kitame banke paskolos gali negauti. Kai kurie bankai kreditą suteikia tik 20 metų laikotarpiui, ko pasekoje mėnesio įmoka vietoje 537 Eur/mėn. pakiltų iki 660 Eur/mėn. ir tai galėtų nebeatitikti reikalavimo dėl gaunamų ir kreditui skiriamų pajamų dydžio.

Lietuvoje esantys bankai būsto kreditą suteikia tik eurais.

Senos statybos būstams Bankai suteikia 80 – 85 proc. būsto vertės kreditą, naujos statybos – 85 proc. Jeigu kreditą imate antrą ar trečią kartą, bankai gali finansuoti nuo 50 iki 80 proc. NT vertės.

Kredito palūkanas sudaro bazinė palūkanų norma (LIBOR, EURIBOR, VILIBOR, LIBOR USD – priklauso nuo to, kokia valiuta turite ar planuojate imti nekilnojamo turto kreditą) ir banko maržos (pelno) procentas.
Labai svarbu žinoti ne tik kokias palūkanas siūlo bankas, bet taip pat ir kokia bus taikoma marža. Susisiekite su mumis ir mes surasime banką, kuris pasiūlys Jums mažiausią banko maržą.
Užsisakykite naujienlaiškį, kuriame kiekvieną mėnesį pateikiame naujausią informaciją apie banko maržas, EURIBOR, LIBOR USA ir EBIFIN.

Galima pasirinkti kreditą su fiksuota arba kintama palūkanų norma.
Iki 2017m. pasirašytoms kredito sutartims standartiškai buvo taikoma 5-10 metų fiksuota palūkanų norma. Kai kurie Bankai fiksuotas palūkanas gali taikyti ir 15 metų laikotarpiui. Pasibaigus nustatytam laikotarpiui palūkanos keičiamos į kintamas.
Kintama palūkanų norma pirmą kartą nustatoma pasirašant sutartį (kliento pageidavimu), o vėliau, kliento pasirinkimu, gali būti keičiama kas 3, 6 ar 12 mėnesių EURIBOR.
Jeigu paimto kredito suma – 100 000 Eur, tai sutarties pasirašymo dieną nustatyta 490 Eur. mėnesio įmoka gali būti mokama taip:
1. Jeigu Jūs pasirinksite fiksuotas palūkanas 5 ar 15 metų, tai visą šį laikotarpį mokėsite 490 Eur įmoką kas mėnesį, nepriklausomai nuo to, ar palūkanos kils ar kris.
2. Jeigu Jūs pasirinksite 3, 6 ar 12 mėn. EURIBOR kintamas palūkanas, tai pasirinktą laiką mokėsite po 490 Eur kas mėnesį, o pasibaigus laikotarpiui, bankas perskaičiuos palūkanų normas galiojančias tuo metu ir Jūsų įmoka keisis priklausomai nuo to ar palūkanos kilo ar krito.
Pastaba: nuo 2017m. visoms kredito sutartims taikomos kintamos palūkanos, jeigu kredito laikotarpis ilgesnis nei 10 m. Jeigu pageidaujate fiksuotų palūkanų, reikia tartis su banku, kad fiksuotų visam kredito laikotarpiui kaip numatyta atsakingo skolinimosi taisyklėse.

Kreditą galima gražinti dviem būdais:

Anuitetinis kredito grąžinimo metodas (pastovus) – kai kas mėnesį mokate vienodo dydžio pastovią įmoką. Keičiasi tik Jūsų mokamos įmokos sudėtis: iš pradžių didesnę įmokos dalį sudaro palūkanos, vėliau didesnę įmokos dalį sudaro grąžinamo kredito dalis. Pati įmoka per visą kredito grąžinimo laikotarpį yra pastovi.

Pvz.: Jūsų perkamo būsto kaina – 100 000 Eur. Anuitetiniu metodu per visą paskolos laikotarpį sumokėsite apie 72 000 – 93 000 Eur. palūkanų ( 4-5 proc. vidurkis).

Linijinis kredito gražinimo metodas – kai Jūsų įmoka susideda iš pastovios kredito dalies bei priskaičiuotų palūkanų. Šiuo metodu palūkanos skaičiuojamos nuo faktiško kredito likučio. Kas mėnesį reikės mokėti vis mažesnę įmoką, nes mažės Jūsų grąžinamo kredito suma.
Linijinį metodą bankas gali leisti rinktis tik tiems asmenims, kurių pajamos yra didesnės ir jie gali mokėti didesnes mėnesio įmokas.

Iš pateiktų pavyzdžių Jūs pastebėjote, kad kredito suma pasirinkta vienoda – 100 000 Eur, tačiau mėnesio įmoką skirtinga:
Pasirinkus anuitetinį būdą (pastovų) – Jūs per mėnesį mokėsite 537 Eur. O per visą paskolos laikotarpį sumokėsite 72 000 – 93 000 Eur. palūkanų ( 4-5 proc. vidurkis ).
Pasirinkus linijinį būdą – Jūs per mėnesį mokėsite 694 Eur, o per visą paskolos laikotarpį sumokėsite 60 000 – 75 000 Eur. palūkanų ( 4-5 proc. vidurkis ).
Jums gali pasirodyti, kad geriau rinktis linijinį metodą, nes taip galima sutaupyti net 20 000 Eur.

***Yra dar keli būdai, kaip sutaupyti dar didesnę dalį pinigų už būsto kreditą mokant linijiniu metodu mokant 694 Eur įmoką per mėnesį ir kreditą grąžinti ne po 30, o po 20 metų, taip sutaupant 10-ties metų palūkanas. 

Šį ir kitus 10 būdų mes pateikiame savo klientams sudarydami PASKOLOS GRĄŽINIMO PLANĄ.

*Jeigu ir Jūs norite susidaryti paskolos grąžinimo planą su 10 – 15 variantų, kaip greičiau grąžinti kreditą, prašome registruotis kontaktuose nurodytu telefonu.

 1. Pasas arba asmens tapatybės kortelė.
  2. Socialinio draudimo pažymėjimas.
  3. Užpildyta paraiška kreditui gauti.
  4. Išsami pažyma apie gautas pajamas per paskutinius 6 ar 24 mėnesius.

Jeigu pateikiamos pajamos, gaunamos iš individualios įmonės, individualios veiklos ar verslo liudijimo veiklos, reikalingi papildomi dokumentai:

 1. Individualios įmonės registracijos pažymėjimas.
  2. Individualios įmonės paskutiniųjų dviejų metų finansinės ataskaitos.
  3. Individualios įmonės veiklos aprašymas.
  4. Pažymos iš LR Valstybinės mokesčių inspekcijos ir LR Valstybinės socialinio draudimo fondo valdybos apie tai, jog individuali įmonė nėra įsiskolinusi šioms institucijoms.
  5. Turto ir pajamų deklaracijų kopijos, jei įstatymų numatyta tvarka Jums privalu deklaruoti savo pajamas ir turtą.
  6. Turimų finansinių įsipareigojimų sutarčių kopijos.
  7. Bankui priimtinų turto vertintojų parengtas įkeičiamo nekilnojamojo turto įvertinimo aktas.

Jeigu norite išvengti viso šio ilgo ir sudėtingo proceso, galite savo rūpesčius patikėti mums ir mes tai atliksime profesionaliai, greitai ir už prieinamą kainą.